Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Pismo Święte zachęca do ekumenizmu
02-08-2016, 03:07 PM
Post: #31
RE: Czy Pismo Święte zachęca do ekumenizmu
Z Biblii !

Bóg pragnie aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-09-2016, 07:31 AM
Post: #32
RE: Czy Pismo Święte zachęca do ekumenizmu
A tak trochę bardziej szczegółowo?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-09-2016, 04:16 PM
Post: #33
RE: Czy Pismo Święte zachęca do ekumenizmu
Biblia mówi w wielu miejscach o jedności, przykładowo w tym poniższym wersie apostoł Paweł nawołuje do tego „  A proszę was, bracia, w imieniu Pana naszego, Jezusa Chrystusa, abyście wszyscy byli jednomyślni i aby nie było między wami rozłamów, lecz abyście byli zespoleni jednością myśli i jednością zdania. „
[ 1 Kor 1;10 BW].
A jaka jedność między tymi co Chrystusa w Wieczerzy Pańskiej widzą dosłownie, oraz Tymi co traktują elementy Wieczerzy symbolicznie?

Bóg pragnie aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-10-2016, 07:50 AM
Post: #34
RE: Czy Pismo Święte zachęca do ekumenizmu
(02-09-2016 04:16 PM)Kaleb napisał(a):  A jaka jedność między tymi co Chrystusa w Wieczerzy Pańskiej widzą dosłownie, oraz Tymi co traktują elementy Wieczerzy symbolicznie?
Tzn.? Kogo masz na myśli?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-10-2016, 10:25 AM
Post: #35
RE: Czy Pismo Święte zachęca do ekumenizmu
(02-10-2016 07:50 AM)Sant napisał(a):  
(02-09-2016 04:16 PM)Kaleb napisał(a):  A jaka jedność między tymi co Chrystusa w Wieczerzy Pańskiej widzą dosłownie, oraz Tymi co traktują elementy Wieczerzy symbolicznie?
Tzn.? Kogo masz na myśli?

Jak to Kogo ? Głośno jest o Ekumenii Rzymskokatolików z Zielonoświątkowcami, przykładowo na Festiwalu Nadziei w czerwcu 2014 roku...

Bóg pragnie aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-10-2016, 11:39 AM
Post: #36
RE: Czy Pismo Święte zachęca do ekumenizmu
Ale jak ekumenii? Do jakiego stopnia? - Możesz coś bliżej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-10-2016, 01:15 PM
Post: #37
RE: Czy Pismo Święte zachęca do ekumenizmu
(02-10-2016 11:39 AM)Sant napisał(a):  Ale jak ekumenii? Do jakiego stopnia? - Możesz coś bliżej?

Stawiasz bardzo lapidarne pytanie. Napisałem że nie może być jedności i wspólnego zdania, skoro Jedni czczą Chrystusa w opłatku, a Drudzy tylko w duchu, w swoim w wewnętrznym człowieku.

Bóg pragnie aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-10-2016, 03:40 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-10-2016 03:42 PM przez Sant.)
Post: #38
RE: Czy Pismo Święte zachęca do ekumenizmu
KALEB - zrozum, że nie wiem o czym piszesz. Proszę cię tylko, byś przybliżył ten temat Festiwalu Nadziei. O co chodzi z tą ekumenią na tym festiwalu? Zielonoświątkowcy przyjmowali komunię na mszy katolickiej?
I kto czci Jezusa w opłatku? A kto w duchu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-10-2016, 04:16 PM
Post: #39
RE: Czy Pismo Święte zachęca do ekumenizmu
(02-10-2016 03:40 PM)Sant napisał(a):  KALEB - zrozum, że nie wiem o czym piszesz. Proszę cię tylko, byś przybliżył ten temat Festiwalu Nadziei. O co chodzi z tą ekumenią na tym festiwalu? Zielonoświątkowcy przyjmowali komunię na mszy katolickiej?
I kto czci Jezusa w opłatku? A kto w duchu?

W internecie znajdziesz info o tym Festiwalu. W chwili tego wydarzenia nie byłem już członkiem kościoła Zielonoświątkowego, ale śledziłem to dość pilnie. Większość zborów z tej denominacji uczestniczyło w tym, lecz nie wszystkie zbory. Dlatego że taki udział w jednej imprezie z systemem, z tym czego nauczają Rzymskokatolicy, jest sprzeczny z tym co wcześniej zasygnalizowałem zamieszczając tekst z 1 Kor 1;10.

Oj, nie udawaj ! że nie wiesz jak wygląda Wieczerza Pańska u jednych i u drugich ?

Bóg pragnie aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-10-2016, 08:42 PM
Post: #40
RE: Czy Pismo Święte zachęca do ekumenizmu
Niczego nie udaję, ale dzięki za info. Co do sprzeczności to zanim wypowiem się, chciałbym znać wlaśnie wzajemne relacje- nie za bardzo wiem o co tam chodzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Via Ad Deum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS