Via Ad Deum - Chrześcijańskie Forum Ewangelizacyjne

Pełna wersja: Czy Pismo Święte zachęca do ekumenizmu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Jakie macie zdanie na ten temat? Ja uważam, że nie. Bóg chce, by Ci, którzy pragną Mu oddawać cześć, czynili to według Jego jednoznacznych prawd zawartych w Biblii. Jak więc można pogodzić różnice w poglądach różnych religii?
Oczywiście,że zachęca bo PŚ to nauka, z której powinny czerpać wszystkie wiary a nie odwrotnie.
(05-15-2012 02:04 PM)Palma napisał(a): [ -> ]Oczywiście,że zachęca bo PŚ to nauka, z której powinny czerpać wszystkie wiary a nie odwrotnie.

No, dobra, tylko w którym fragmencie?
Odpowiedź masz w pytaniu, które sam zadałeś ?
Cytat:No, dobra, tylko w którym fragmencie?
Możesz mi wskazać, gdzie tu jest odpowiedź?
(05-15-2012 10:35 AM)Soter napisał(a): [ -> ]Bóg chce, by Ci, którzy pragną Mu oddawać cześć, czynili to według Jego jednoznacznych prawd zawartych w Biblii.
Właśnie, czyniąc tak jak napisałeś wyżej.
Widzę Palma, że się nie rozumiemy. Napisałaś, że PŚ zachęca do ekumenizmu. Pytam więc: w którym miejscu zachęca. Pokaż mi fragment biblijny, który to potwierdza.
Proszę : J 11,51-52
Cytat:51 Tego jednak nie powiedział sam od siebie, ale jako najwyższy kapłan w owym roku wypowiedział proroctwo, że Jezus miał umrzeć za naród, 52 a nie tylko za naród, ale także, by rozproszone dzieci Boże zgromadzić w jedno6.

2 Kor, 13
Cytat:13 Ci, którzy oddają się tej posłudze, wielbią Boga za to, żeście posłuszni w wyznawaniu Ewangelii Chrystusa, a w prostocie stanowicie jedno z nimi i ze wszystkimi.
Przyznam Palma, że przedstawiłaś bardzo ciekawe wersety.

Nie mówią one jednak o łączeniu się różnych religii, ale o przyłączeniu się zagubionych ludzi do religii, którą ustanowił Jezus.

Drugi fragment mówi o jedności w wierze tych, którzy należą już do Jezusa..
O to chodzi właśnie, żeby wszyscy byli jedno, powinni głosić Ewangelię, której uczył Jezus.
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie