Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
6-latkowie do szkoły - głupota kosztem dzieci?
07-26-2012, 11:05 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-26-2012 11:06 AM przez Palma.)
RE: 6-latkowie do szkoły - głupota kosztem dzieci?
To jest najważniejsze by podobać się Bogu nie ludziom, a jeśli podobamy się Bogu to dlatego, że podobnie myślimy jak Bóg.

PRAWDA I MIŁOŚĆ TO BÓG
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-23-2015, 11:00 AM
Bardzo istotne uwagi napisaliście w poprzednich postach.

Jest tak, że mądrość jest luźno związana z wiedzą, wykształceniem, aparycją, erudycją i tym podobnymi pojęciami wyrażającymi czyjąś postawę, działalność.

Mądrość jest w bojaźni Bożej, jak również zauważacie w pełni słusznie:

"1 Jeśli, synu, nauki me przyjmiesz
i zachowasz u siebie wskazania,
2 ku mądrości nachylisz swe ucho,
ku roztropności nakłonisz swe serce,
3 tak, jeśli wezwiesz rozsądek,
przywołasz donośnie rozwagę,
4 jeśli szukać jej poczniesz jak srebra
i pożądać jej będziesz jak skarbów -
Zrozumiesz bojaźń Bożą

5 to bojaźń Pańską zrozumiesz,
osiągniesz znajomość Boga.
6 Bo Pan udziela mądrości,
z ust Jego - wiedza, roztropność:
7 dla prawych On chowa swą pomoc,
On - tarczą żyjącym uczciwie."
(Prz 2, 1-7).

I moja córka najmłodsza została uchroniona przez nas przed zakusami głupców i nie posłaliśmy jej do szkoły, jako 6-latka.

mam nadzieję, że dobrze piszę, że nie zauważyłem w tym temacie postu o awansie zawodowym nauczycieli. Ten projekt, wprowadzony w życie prze ministra ówczesnego, p. Handke, stał się początkiem tzw."wyścigu szczurów", kiedy to nauczyciele porzucili powołanie do służby społecznej poprzez kształcenie nadziei narodu, na rzecz autentycznej prywaty, poprzez zdobywanie kolejnych stopni zaszeregowania w poborach, za pomocą dokumentowania swych "osiągnięć pedagogicznych", częstokroć będących fikcją !!!

Zawsze byłem przeciw takim reformom, w tym za wprowadzeniem gimnazjów, ale to już kwestia innego wątku.

http://www.jhs.fora.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
11-24-2015, 02:37 PM
Ja byłem przeciwny wejściu Polski do Unii, wprowadzeniu gimnazjów i tym bardziej posylaniem 6-tków do szkoły. Mam często wrażenie, że w naszym kraju panuje jakieś bezmózgowie, że jakaś częśc ludzi zamiast korzystać z rozumu zapomina o tym, że go wogóle ma. Gdy patrzę sie na to jaki stosunek ludzie mają do dzieci, że dla kasy można poświęcić życie, wychowanie czy wykształcenie dzieci to włos sie jeży na głowie.
Ja rozumiem, że pieniadze są potrzebne do życia, rozumiem, że trzeba wzmacniać gospodarkę i budżet państwa, ale kosztem dzieci? Są inne sposoby na wzmacnianie budżetu państwa a poza tym trzeba także być uczciwym i nie okradac własnego kraju a takich ludzi w świecie polityki było wielu. Czy można coś udowodnić? Raczej nie. Ale to mniej istotne. Ważne jest to aby nie wykorzystywać do takich operacji dzieci niszczc ich psychikę.

"Miłość oznacza rozprowadzać ciepło, nie dusząc się przy tym wzajemnie. Miłość oznacza być ogniem, ale wzajemnie się nie spalać."

Phil Bosmans
07-25-2016, 08:12 AM
Gdy spojrzymy na poczynania grupy Bilderberg , to pewne tajemnice "szczytu dowodzenia" przestają być tajemnicami ...

http://www.jhs.fora.pl
07-25-2016, 12:49 PM
Trudno wygrać z głupotą ludzką skoro obejmuje ona tak wielu ludzi a co gorsze ludzi, którzy pełnią funkcje publiczne. Wypada się tylko modlić.

"Miłość oznacza rozprowadzać ciepło, nie dusząc się przy tym wzajemnie. Miłość oznacza być ogniem, ale wzajemnie się nie spalać."

Phil Bosmans
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Via Ad Deum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS