|
6-latkowie do szkoły - głupota kosztem dzieci?
|
|
04-11-2012, 08:52 AM
Post: #1
|
|||
|
|||
|
Może za nim zaczniemy dyskusję na ten temat chciałbym przedstawic dwa artykuły na temat działań MEN-u, który chyba usilnie chce zachęcac rodziców do tego, aby puszczali swoje dzieci do szkoły. Co prawda obowiązek 6-latków bedzie dotyczył dopiero od 2014roku, ale juz po pierwszej ustawie było widac wielkie niezadowolenie ze strony rodziców, psychologów, nauczycieli. Czy ten czas pozwoli na konkretne zmiany w tym kierunku i czy uda nam sie obronić 6-letnie dzieci przed tym koszmarnym obowiązkiem?
Czas pokaże, ale napewno jest to powazny problem wielu rodziców a opinie na ten temat pomagaja w podejmowaniu decyzji. Zatem zapraszam do zapoznania sie z poniższymi artykułami i do wyrażenia swojego zdania. Warto jednak podkreslic także znaczenie dla dziecka, bo tez często nasze zdanie może nie byc na tyle dobre aby zapewnic dzieciom właściwe warunki rozwoju - tzn dla nas samych może byc wygodniej posłać dziecko do szkoły, ale czy dla dziecka bedzie to dobre? http://men.gov.pl/index.php?option=com_c...Itemid=296 http://men.gov.pl/index.php?option=com_c...Itemid=296 Takich artykułów zapewne jest więcej, ale chyba dobrze wiemy o co biega i jakie sa zamiary MEN. Tylko czy to jest dobre dla dzieci. Same starania przygotowania szkół i rodziców może i ida w dobrym kierunku, ale mysle, że takie starania powinny byc skierowane juz bardziej na dzieci 7 letnie a nie biedne 6-latki, które nie sa psychicznie i wiekowo przystosowane do takich zmian. Co o tym myslicie? |
|||
|
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
|
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Szukaj
Użytkownicy
Kalendarz
Pomoc
Portal



