Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZWIERZĘTA WAŹNIEJSZE OD CZŁOWIEKA
01-02-2013, 11:06 PM
ZWIERZĘTA WAŹNIEJSZE OD CZŁOWIEKA
Może temat tu nie pasuje ale ok. Co myślicie otych ciągłych kampaniach pomagania zwierzętom? ok ja to rozumiem ale społeczenstwo zapomina o człowieku, moim zdaniem to taki trick szatana. Jak wy to spostrzegacie?. Pozdro

Gloria Patri, et Filio, et Spiritui Sancto, sicut erat in principio et nunc et semper et in saecula saeculorum. Amen.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2013, 12:59 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-03-2013 01:04 PM przez TOMASZ32.)
RE: ZWIERZĘTA WAŹNIEJSZE OD CZŁOWIEKA
Ja juz o tym pisałem tez na facebooku kiedyś, ale napiszę tez i tutaj: nie mam nic przeciwko zwierzętom i trzeba je chronić, szanować, nie znęcać sie nad nimi, ale uważam, że wielu ludzi robi ze zwierząt istne bożki, istoty, które trzeba lepiej szanować i traktować niż człowieka i tak często jest. Dla mnie to jest przegięcie i jakaś choroba cywilizacyjna albo psychiczna. Rozumiem, że człowiek może drugie wykorzystać, zawieść, zdradzić, ale nie do przesady. Człowiek jest człowiekiem i zawsze powinien stać wyżej od zwierzęcia.

Ostatnio niektórzy na facebooku zrobili sobie jeszcze bardziej głupszą akcję aby walczyć o prawa dla roślin i zbieraja podpisy, aby karać tych, którzy niszcza rośliny. Przez takie głupie przepisy tworzy sie machiny prawne, które mają niszczyc zycie ludzi. Wystarczy sobie wyobrazić dziecko wbiegające na trawnik i jak ktoś to zgłosi to juz miała by byc kara za to, że dziecko wbiegło na trawnik, bo trawka to roslina i musi żyć.
Oczywiście ktoś potem napisał, że to jest taka akcja dla żartu chyba, ale dla mnie rozpoczynanie takich akcji jest brakiem rozsądku i jak ktos inny weźmie to poważnie lub nawet więcej osób to rzeczywiście zaczna walczyc o prawa. W taki sposób niszczy sie i tak juz zubożałe społeczeństwo - po przez obwarowywanie go przepisami.

Tworzenie takich barier utrudnia życie, na każdym kraku jakieś nowe przepisy i na wieksze dobicie masa dodatkowych ustaw, uchwał do nich, tak, że człowiek juz głupieje i nie wie co mu wolno a czego nie.
Po za tym niedługo zaczniemy jeść kamienie, bo zwierzeta i roslinki będą pod szczególna ochroną. Totalna głupota.

Są granice rozsądnego traktowania zwierząt : za szczególne znecanie sie nad zwierzetami napewno powinny byc kary, ale tez nie do przesady, aby zwierzeta czy rosliny były traktowane lepiej niz ludzie. Broni sie praw piesków srajacych na trawnikach a dla przykładu kobiety jeżdżace na wózkach walcza o to, aby z bloku mogły wyjechać, bo nikomu nie chce się zrobic podjazdu. Zwierzeta mają mieć wieksze i lepsze prawa do traktowania od ludzi? PRZEGIĘCIE.

"Miłość oznacza rozprowadzać ciepło, nie dusząc się przy tym wzajemnie. Miłość oznacza być ogniem, ale wzajemnie się nie spalać."

Phil Bosmans
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Via Ad Deum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS