Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy czyściec naprawdę istnieje?
07-25-2016, 01:00 PM
Post: #21
RE: Czy czyściec naprawdę istnieje?
Do dysputy nt ( nie ) poprawności stwierdzenie " tylko Biblia " chciałbym dodać jeszcze, iż [1 J 5, 20]" Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu (...) " tj. możnością do uzasadniania słów Boskich oraz poznawania Boskiego zamysłu w tworzeniu materii oraz opisie jej działania. Dlaczego tak a nie inaczej? Biblia została skierowana raczej do prostych ludzi, do takich którzy nie byli w stanie czy to mentalnie czy czasowo pozwolić sobie na taki wysiłek. Potrzebne były konkrety, zaś aby wszelkie dobitne pytania miały swoją odpowiedź dał nam swój rozum.
Co to byłaby za wiedza podana wprost na tacy? Zresztą: " J 21, 25 Jest ponadto wiele innych rzeczy, których Jezus dokonał, a które, gdyby je szczegółowo opisać, to sądzę, że cały świat nie pomieściłby ksiąg, które by trzeba napisać. "


Aby mówić o jakimś bycie, trzeba najpierw zastanowić się nad samą możliwością jego istnienia. Jak wiadomo coś co może się wydawać logiczne, wcale nie musi być prawdziwe. Tak więc zadaję pytanie podobne do poprzednika. Czy istnieje taka możliwość, tj czy nic nie przeszkadza w tym, aby czyściec istniał?
Zastanówmy się wspólnie, tak aby pracowały wszystkie umysły.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-25-2016, 07:54 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-25-2016 11:33 PM przez exe.)
Post: #22
RE: Czy czyściec naprawdę istnieje?
(12-28-2015 08:32 AM)Sant napisał(a):  No i co z tym czyśćcem? - Istnieje czy nie?
Na tak postawione pytanie, trzeba by odpowiedzieć, że przekonasz się sam.

(01-03-2015 05:26 PM)Hendi napisał(a):  
(01-02-2015 05:14 PM)Palma napisał(a):  Czy, KKK to nie Biblia ?
Jeśli KKK to Biblia, to dlaczego nazywa się KKK, a nie Biblia?
KKK jest w pełni oparty na Biblii, więc takie "podchwytliwe" sformułowanie w charakterze supozycji rzekomego myślenia katolickiego:
KKK=BIBLIA, nie ma racji bytu i w zasadzie dobrze o tym wiesz. Takie sformułowanie ma na celu jedynie sprowadzenie uwagi Czytelników na fałszywy tor myślenia, jakoby KrK sprzeniewierzał się Bogu.

(07-25-2016 01:00 PM)Philip napisał(a):  Aby mówić o jakimś bycie, trzeba najpierw zastanowić się nad samą możliwością jego istnienia. Jak wiadomo coś co może się wydawać logiczne, wcale nie musi być prawdziwe. Tak więc zadaję pytanie podobne do poprzednika. Czy istnieje taka możliwość, tj czy nic nie przeszkadza w tym, aby czyściec istniał?
Zastanówmy się wspólnie, tak aby pracowały wszystkie umysły.
Sam czyściec musi istnieć z prostej przyczyny:
"Bo Ty nie jesteś Bogiem, któremu miła nieprawość,
złego nie przyjmiesz do siebie w gościnę. "
(Ps 5, 5)

a jednocześnie widzimy, że:
"Jestem gościem na ziemi" (Ps 119, 19).

Zestawienie tych fragmentów widzę tak: Bóg gości tych u Siebie, którzy są czyści, ale jednocześnie na ziemi są pielgrzymami, a więc muszą gdzieś się oczyścić, ponieważ muszą być, skoro nie można nie być Notworthy

http://www.jhs.fora.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-17-2017, 06:05 PM
Post: #23
RE: Czy czyściec naprawdę istnieje?
Z jednej strony są ludzie, którzy uważają, ze czyściec istnieje. Z drugiej strony mamy Biblię, która mówi, że jeśli ktoś umiera, to płaci śmiercią za swoje grzechy (Rzym. 6,7). Komu mamy zawierzyć - ludziom czy Bogu, który przemawia do nas poprzez swoje Słowo.

http://emaus.y0.pl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Via Ad Deum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS