Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chrześcijański ośrodek dla rodzin biednych - czy to dobry pomysł?
05-31-2012, 09:40 PM
Chrześcijański ośrodek dla rodzin biednych - czy to dobry pomysł?
Tak sobie myślałem jak można pomagać rodzinom, które sa w trudnej sytuacji finansowej, materialnej, dotkniete patologia lub innymi problemami, np związanymi z wychowaniem dzieci. Obserwując formy demoralizacji współczesnej młodziezy, braku czasu dla dzieci - rodzice często w pogoni za pieniędzmi, aby wychować i utrzymac rodzinę nie maja czasu dla swoich pociech przez co dzieci wychowuja się same lub wychowuje je ulica, otoczenie a to prowadzi do niszczenia w takich młodych ludziach tego co wartościowe. Po za tym ogladając rózne programy zauważyłem, że wiele takich młodych ludzi z braku czasu ze strony rodziców i nudy wchodzi na droge przestępstw lub róznych głupich wybryków, które potem kończe się wyrokami sądowymi a nawet zakładem poprawczym. Także język współczesnej młodziezy pozostawia wiele do życzenia - częśto nie można sie porozumieć z włąsnymi dziećmi, gdyz posługuja sie językiem młodziezowym, często wulgarnym lub nawet więziennym. To tylko świadczy o tym, że mamy do czynienia z młodzieżą demoralizowaną lub upadajacą pod względem wartości moralnych, szacunku dla innych.

Pomyślałem, że przydałby sie taki specjalny osrodek, w którym rodziny jak i takie trudne dzieci, młodziez mogli być kształceni, wychowywani czy tez resocjalizowani aby mogli stanąc na nogi, aby budować w takich rodzinach właściwe relacje a rodziny biedne mogły znaleźć właściwą pomoc. Niestety sam pomysł, który przyszedł mi do głowy to tylko marzenie czy tez koncepcja, realizacja takiego pomysłu to juz całkiem inna bajka - bardzo trudno zrealizowac taki plan, takie marzenie, ale gdy sie to trzyma tylko dla siebie to tez dobrze nie jest, bo zawsze może coś ruszyć i wtedy choc w jakims małym stopniu taki pomysł może miec swój początek a tak bedzie to jak talent zakopany w ziemi, z którego nikt może nie miec pozytku, dlatego postanowiłem o tym napisać.

Czy to bedzie mogło się jakos rozwinać - tego nie wiem, może jak zacząłbym grać w totolotka, ale to raczej złudne, aby wygrac tyle,by ta koncepcje móc choc w jakims małym stopniu zrealizować.

Jednak narazie chciałbym sie dowiedziec co wy myslicie o takim pomyśle? Czy taki osrodek to dobre rozwiązanie i realne do jego stworzenia? Kwestie finansowe to juz inna sprawa. Myślę, że największy problem to chyba byłby od strony prawnej i stworzenia programu resocjalizacyjnego dla dzieci i młodzieży, tak aby móc wyprowadzac takich młodych ludzi na prosta droge, aby przekazywac im wartości, które pozwoliłyby im stawac sie wartościowymi ludźmi. Chrześcijańskie wartości pomagaja w tym, choc dla niektórych mogłyby być przeszkodą lub zniechęcać niektórych do udziału czy tez przyjmowania pomocy - możliwosć traktowania takiego programu jako wbijania do głowy treści sprzecznych z przekonaniami czy też wyznaniem mogłyby powodowac pewne nieporozumienia czy konflikty, ale podkreslenie tego charakteru "chrześcijańskiego" ma ogromne znaczenie dla takiego ośrodka. Dobre efekty pracy mogłyby ukazać pozytywne znaczenie chrześcijaństwa w naszym kraju jak i po za nim. Ale oczywiście wiele zależałoby od ludzi, którzy zajmowaliby sie młodzieżą, ponieważ do takich programów, do takiej edukacji potrzeba ludzi, którzy bardzo dobrze są przygotowani pod wieloma względami i potrafią dawać dobry przykład innym i panować także nad włąsnym postępowaniem.

Narazie jednak chciałbym sie dowiedzieć czy to ogólnie dobry pomysł i warty realizacji a co bedzie - to Bóg tylko wie. Myślę też, że to Jego pomysł a nie mój, więc mam nadzieję, że jesli bedzie chciał aby cos takiego mogło sie realizować to napewno zrobi cos w tym kierunku. Dziwie sie tylko, że wpakował ten pomysł do mojej głowy a nie do głowy kogos bardziej ambitnego i o większych mozliwościach. Tylko gdy patrzę się na to co Bóg robi w historii świata to da się zauważyc, że do tak poważnych i dużych dzieł bierze takich marnych lub biednych ludzi.

No dobrze. Mam nadzieję, że wyrazicie swoje opinie na ten temat, może kiedys cos sie ruszy, cos drgnie. I ewentualnie jak wam ten posmysł sie podoba to módlcie się aby ktos podjął sie jego realizacji lub aby Bóg pomógł mi zapoczątkować tworzenie czegos takiego.

Zapraszam do wyrażania swoich opinii.

"Miłość oznacza rozprowadzać ciepło, nie dusząc się przy tym wzajemnie. Miłość oznacza być ogniem, ale wzajemnie się nie spalać."

Phil Bosmans
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2012, 05:02 PM
RE: Chrześcijański ośrodek dla rodzin biednych - czy to dobry pomysł?
Pomysł jest dobry, potrzeba tylko chętnych, którzy by się tym zajęli.
Piszesz, że:
Cytat: Tylko gdy patrzę się na to co Bóg robi w historii świata to da się zauważyć, że do tak poważnych i dużych dzieł bierze takich marnych lub biednych ludzi.
Gdybyś pomyślał to sam znalazł byś odpowiedź :)
Bogatemu niczego w sensie materialnym nie brakuje to i myśli takich jak Ty, ja i inni ubodzy nie ma, chociaż w obecnym czasie wielu ludzi zamożnych pomaga, wiem, że to mało i nie obejmuje wszystkich w złej sytuacji materialnej.

PRAWDA I MIŁOŚĆ TO BÓG
Znajdź wszystkie posty użytkownika
10-04-2012, 01:03 PM
RE: Chrześcijański ośrodek dla rodzin biednych - czy to dobry pomysł?
(05-31-2012 09:40 PM)TOMASZ32 napisał(a):  Tak sobie myślałem jak można pomagać rodzinom, które sa w trudnej sytuacji finansowej, materialnej, dotkniete patologia lub innymi problemami, np związanymi z wychowaniem dzieci.
Dając im wędkę nie rybę. Chyba, że mamy na myśli rybę ewangeliczną - ichtios (gr.)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Via Ad Deum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS