Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Islam - religia zagrażająca światu?
04-24-2012, 10:44 AM
Post: #1
Islam - religia zagrażająca światu?
Na czym opiera się prawdziwy islam? Czy rzeczywiście stanowi on zagrożenie dla innych wyznań czy tylko dla chrześcijaństwa? Czy mamy powody do obaw, leku przed rozwojem tej relaigii także w naszym kraju? Na ile jestesmy w stanie zaakceptować jego rozwój w naszym kraju a na ile bronić naszego katolickiego Kościoła przed działaniem tej religii?
Czy rzeczywiście islam wiąże się z taką ostrą dyskryminacja innych religii w tym chrześcijaństwa?

Temat chyba bardzo wazny dla naszego Kościoła, dla naszego społeczeństwa, które jakby nie patrzeć jest jeszcze katolickie, dla Europy i świata. Można zauważyć, że wiele zła, wiele terroryzmu jest udziałem grup związanych ze światem muzułmańskim - terroryści islamscy chcą widac pokazać kto ma rządzić światem, postawic religie islamska jako największą i najsilniejszą.

Co o tym wszystkim myślicie? Jak wy odbieracie rozwój islamu i czy także napawa was lęk przed rozwojem tej religii? Czy także uważacie ja za niebezpieczną?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-23-2020, 10:25 PM
Post: #2
RE: Islam - religia zagrażająca światu?
Islam ma różne oblicza.
Media opowiadają nam głównie o islamie,który wytoczył Ameryce świętą wojnę. Z braku środków święta wojna jest toczona przeciwko Europie i przeciw chrześcijanom w Afryce.
Istnieje inna część islamu, pełna miłości, zbliżona trochę do buddyzmu i chrześcijaństwa.
Poznałem islamską sektę sufi - bardzo porządni, uczciwi, pełni miłości ludzie.
W Polsce sufi zostało oszukane przez Ryszarda Matuszewskiego który zawłaszczył nazwę tego zakonu, a następnie przekształcił ją w złowrogą sektę Himavanti.
Na szczęście potem sufi się odrodziło.

Być małym kwiatkiem pod stopami Boga - św. Teresa z Lisieux
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Via Ad Deum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS