Via Ad Deum - Chrześcijańskie Forum Ewangelizacyjne
Zbawiać świat - czy człowiek może to czynić? - Wersja do druku

+- Via Ad Deum - Chrześcijańskie Forum Ewangelizacyjne (http://forum.viaaddeum.pl)
+-- Dział: ŻYCIE I BOGACTWA KOŚCIOŁA (/forum-%C5%BBYCIE-I-BOGACTWA-KO%C5%9ACIO%C5%81A)
+--- Dział: Życie chrześcijańskie (/forum-%C5%BBycie-chrze%C5%9Bcija%C5%84skie)
+--- Wątek: Zbawiać świat - czy człowiek może to czynić? (/post-Zbawia%C4%87-%C5%9Bwiat-czy-cz%C5%82owiek-mo%C5%BCe-to-czyni%C4%87)Zbawiać świat - czy człowiek może to czynić? - TOMASZ32 - 08-17-2016 10:14 AM

Mam nadzieję, że moje zdanie dotyczące możliwości zbawiania świata nie da powodów, aby mnie uznać za jakiegoś heretyka, ale uważam, że człowiek może zbawiać świat - ma bowiem duży wpływ na zbawienie innych. W jaki sposób
Często w różnych sytuacjach, szczególnie tych bardzo trudnych, przykrych mówimy: "No ale przecież ja świata nie zbawię, od tego jest Bóg".
Czy rzeczywiście człowiek nie może zbawiać świata? Oczywiście nie chodzi o jakieś rzeczy, przedmioty, ale o ludzi. Czyż Jezus przychodząc na świat i pokazując swoim życiem nie dał nam konkretnego planu jak człowiek może zbawiać świat? Na pewno nie uda się zbawić wszystkich i nie człowiek decyduje o zbawieniu, ale już własnym życiem opartym na pełnieniu woli Boga może poprowadzić ludzi do zbawienia po przez naśladowanie takiego życia.

Nie mamy stawiać się na miejscu Boga, nie mamy mówić kto będzie zbawiony a kto nie, ale mamy pokazywać drogę uznając za największy wzór do naśladowania Jezusa Chrystusa i podążając za Nim pokazywać, że jest to możliwe pociągając za sobą innych. Czyż to nie jest zbawianiem świata? Czy możemy jako chrześcijaninie myśleć, że nie do nas należy zbawianie świata czy może jest to nasz chrześcijański obowiązek dbać o zbawienie innych?

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?