Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Onanizm - grzech czy naturalna forma zaspokojenia?
05-31-2013, 08:41 AM
Post: #11
RE: Onanizm - grzech czy naturalna forma zaspokojenia?
Myślę,że określenie masturbacji a dokładniej samogwałtu jako onanizm jest trochę niesłuszne.Otóż Onan marnował nasienie wylewając je na ziemię ale czynił to w czasie stosunku z kobietą.Chodzi więc o stosunek przerywany.Natomiast samogwałt to zupełnie coś innego.
Człowiek który sprawia sobie przyjemność poprzez masturbację czy poprzez samogwałt ulega miłości własnej.Swoją płciowość traktuje jak narzędzie do zaspokajania potrzeb,do sprawiania sobie przyjemności.To powoduje,że zaczyna zamykać się na miłość która jak wiadomo odznacza się czynieniem dobra innym a otwiera się na miłość własną,na egoizm.
Co do tego argumentu,że zwierzęta się nie masturbują to jest to nie prawda ponieważ takie zjawisko występuje u wielu ssaków choćby np.u szympansów.
Tyle,że człowiek ma rozum i serce i wie,że taka czynność jest nieuporządkowaniem moralny i dlatego powinien się jej wystrzegać.
W grzechu samogwałtu nie chodzi również o marnowanie nasienia gdyż masturbują się również mężczyźni,którzy są niepłodni.Gdyby problem polegał tylko na marnowaniu nasienia to ci mężczyźni nie mieli by grzechu.
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2015, 02:31 PM
Post: #12
RE: Onanizm - grzech czy naturalna forma zaspokojenia?
Czytałam ,że w ten sposób bardzo dobrze poznajesz swoje ciało i ,że podobno to zaleta , a wada dla partnera .
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2015, 03:07 PM
Post: #13
RE: Onanizm - grzech czy naturalna forma zaspokojenia?
To jest nałóg, a nałogowcy są raczej mało obiektywni, więc niezbyt ta metoda badawcza jest wiarygodna....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2021, 09:51 AM
Post: #14
RE: Onanizm - grzech czy naturalna forma zaspokojenia?
Masturbacja jest grzechem i to Kościół naucza ,że ciężkim przez masturbacje ludzie masowo tracą łaskę ducha świętego danego im na chrzcie i trudno wogóle z tym dyskutować .Wystarczy wyjść do ludzi i zobaczyć co myślą i co mówią .Ewangelia nie mówi wporst o masutrbacji ,ale często używa innych pojęć jak pożądliwość ,wszeteczeństwo czy wyuzdanie tutaj już bilioznawca musiałby dokładnie określić słowa pod którymi mogły by się kryć masturbacja.

Proroctwo Nila wskazuje jasno przez namiętności cielesne ludzie stracą łaskę Ducha Świętego danego im na chrzcie .to jest między innymi masturbacja ,czy pornografia
itp.jednym słowem nieczystość

Ludzie po 1900 roku, w połowie XX stulecia, zmienią się nie do poznania. Kiedy nadejdzie czas nadejścia Antychrysta, cielesne namiętności zaćmią umysły ludzi, hańba i bezprawie będzie rosnąć w siłę. Wtedy to świat będzie się zmieniać nie do poznania. Wygląd ludzi się zmieni tak, że nie można będzie odróżnić mężczyzn od kobiet, z powodu bezwstydności w ubiorze i uczesaniu. Ludzie ci będą okrutni i podobni do dzikich zwierząt z powodu pokus Antychrysta.

Nie będzie żadnego szacunku dla rodziców i starszych ludzi, miłość będzie gasnąć, a katoliccy duchowni, biskupi i księża, będą stawać się próżnymi ludźmi, zupełnie nie odróżniającymi prawdy od fałszu.

W tym czasie zmieni się moralność i tradycje chrześcijan i Kościoła. Ludzie porzucą skromność, i zapanuje rozwiązłość. Kłamstwo i chciwość przybierze wielkie rozmiary, a biada tym co gromadzą skarby. Żądza, cudzołóstwo, homoseksualizm, tajemne niegodziwości i zbrodnia zapanują w społeczności.

W tym czasie, który nadejdzie, z powodu ogromu tych wielkich zbrodni i rozwiązłości, ludzie zostaną pozbawieni łaski Ducha Świętego, jaką otrzymali na Chrzcie świętym, a także wyrzutów sumienia.

Domy Boże będą pozbawione bogobojnych i pobożnych duszpasterzy, i biada chrześcijanom jacy pozostaną na świecie w tym czasie. Wielu zupełnie straci wiarę, ponieważ nie znajdą nikogo, kto by im pokazał światło prawdziwej wiedzy.

Wtedy to będą się oni separować od świata w święte „okopy” w poszukiwaniu ulgi w ich duchowych cierpieniach, ale wszędzie będą napotykać przeszkody i ograniczenia.

I wszystko to będzie wynikać z faktu, że Antychryst będzie chciał być panem ponad wszystkim i stanie się władcą całego świata, i będzie czynić „cuda” i znaki kłamliwe. Udzieli też nieszczęśliwemu człowiekowi zdeprawowanej inteligencji tak, że odkryje on sposób w jaki jeden człowiek będzie mógł prowadzić rozmowę z innym z jednego końca ziemi do drugiego. W tym czasie ludzie będą latać jak ptaki i docierać do dna morskiego jak ryby. I kiedy dokonają tego wszystkiego, ci nieszczęśliwi ludzie będą wieść życie w wygodach nie wiedząc, biedne dusze, że jest to oszustwo Antychrysta. I co jest świętokradztwem – Antychryst tak napełni naukę próżnością, że zboczy ona z prawdziwej drogi i spowoduje, że ludzie stracą wiarę w istnienie Boga i w tajemnicę Trójcy Przenajświętszej.

Wtedy to dobry Bóg zobaczy upadek ludzkiego rodu i skróci te dni przez wzgląd na tych niewielu, którzy będą zbawieni, ponieważ nieprzyjaciel stara się wprowadzić w błąd (jeżeli to możliwe) nawet i wybranych (por. Mt 24, 24)… Wtedy to miecz kary nagle się ukarze i zgładzi bezbożnika (Antychrysta) i jego pachołków (por. 2 Tes 2, 8).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Via Ad Deum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS