Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak czytać Pismo Święte?
08-01-2016, 11:34 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-01-2016 11:40 AM przez exe.)
Jak czytać Pismo Święte?
W moim rozumieniu, najważniejszą jest świadomość faktu, że Biblia nie jest do prywatnego wyjaśniania :

"To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. 21 Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili <od> Boga święci ludzie." (2 P 1, 20). Idea

Jest w Piśmie Świętym wiele fragmentów, które są dla dzisiejszych ludzi niezrozumiałe, dlatego należy zaufać Kościołowi . To posłuszeństwo jest gwarantem rozwoju pokoju serca, o czym pisałem w innym poście, zaś odstępcy są dufni w swoje siły i to jest pycha, przed którą ostrzega Pismo :

"Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę. Wy zatem, umiłowani, wiedząc o tym wcześniej, strzeżcie się, abyście dając się uwieść błędom tych, którzy nie szanują praw Bożych, własnej stałości nie doprowadzili do upadku." (2 P 3, 16 - 17). Idea

Słowo Boże dane jest Kościołowi , jako całość i powinniśmy je czytać i rozumieć tak, jak zawsze czynił to Kościół.

Dalej idąc: w kontaktach z Biblią potrzebujemy pokory i posłuszeństwa Chrystusowi.

A więc serce czytającego, winno stawać się pokorne i proste.

Obawiam się, czytając wpisy na różnorakich forach, że w określonych okolicznościach przesunięcie akcentu poznawczego na dysputy mające rys akademickich sporów, grozi utratą wrażliwości na przesłanie Boże!

Wszak Bóg przemawia do maluczkich i biednych, którzy chwalą Jego imię :

" Niechaj uciśniony nie wraca ze wstydem:
niech ubogi i biedny chwalą Twoje imię! "
(Ps 74, 21).

Rozkoszowanie się smakiem słów zawartych w Piśmie Świętym, może być tym światłem, którego uczeni nie będą znać :!:

Gdy serce otwiera się na głos Umiłowanego, on wtedy przychodzi :

"Oto stoję u drzwi i kołaczę:
jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy,
wejdę do niego i będę z nim wieczerzał,
a on ze Mną. "
(Ap 3, 20).

Prośmy, przed każdym czytaniem Pisma Świętego, Ducha Świętego :

"Otwórz moje oczy, abym ujrzał
dziwy Twojego Prawa. "
(Ps 119, 18 ) Idea

Dlatego też, nie czytajmy Pisma Świętego, jakby to była historyczna książka, zbiór świadectw... :oops:

Tylko dusza oczyszczająca się nieustannie i wolna, będzie przejrzysta dla Bożego promienia :

" Odwróć me oczy,
niech na marność nie patrzą;
przez swoje słowo udziel mi życia!"
(Ps 119, 37) Idea

Jakie są Wasze przemyślenia w tej materii?
Jak czytacie Biblię?

http://www.jhs.fora.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Wiadomości w tym wątku
Jak czytać Pismo Święte? - exe - 08-01-2016 11:34 AM
RE: Jak czytać Pismo Święte? - Sant - 08-17-2016, 07:27 AM

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Via Ad Deum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS